تفاوت آزمون IELTS و TOEFL

آیلتس یاتافل؟ کدام را انتخاب می کنید؟

این مقاله سعی دارد که انواع تفاوتهای میان آیلتس و تافل را برای دانش آموزان بین المللی شرح دهد. نقاط قوت هر کدام را دریابید و تصمیم بگیرید که کدامیک برای شما مناسب است.

از آنجایی که زبان انگلیسی زبان مادریتان نیست، شما به تست معتبری برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان احتیاج دارید. معتبرترین و مقبول ترین آزمونهای زبان در سراسر دنیا "آیلتس" و "تافل" هستند. در حالیکه هر دوی این تست ها سطح زبانی شما را می سنجند و همچنین در هزاران موسسه ی اطراف جهان مورد تایید و پشتیبانی واقع شده اند، اما این دو تست در نگرش، ساختار و معیارهای تدریس با یکدیگر متفاوتند. پس باید با دقت و توجه به نیازها، یکی از این دو را انتخاب کنید.

آیلتس چیست؟

آیلتس یک آزمون زبان انگلیسی مختص مقاصد تحصیلی، مهاجرتی و شغلی است که توسط بیش از 10000موسسه در 140 کشور دنیا تایید شده است. آیلتس یک امتحان بین المللی است که به طور مشترک تحت کنترل سفارت انگلستان، شرکت آیلتس استرالیا و دانشگاه کمبریج انگلیس است.

تافل چیست؟

تست تافل به دنبال سنجیدن ارتباطات انسانی به زبان انگلیسی است که در چارچوب آکادمیک و دانشگاهی و بر اساس فضای کلاس طراحی شده است. این آزمون در 130 کشور جهان و همچنین در بیش از 8500 موسسه در سر تا سر جهان پذیرفته شده است که این کشورها شامل: انگلستان، آمریکا و استرالیا و همچنین صد دانشگاه برتر جهان می شود. تافل توسط ارگان های تحت نظر آمریکا  قرار دارد و بیشتر توسط آموزشگاه ها و موسسات آمریکایی ارائه می شود، بنابراین با لهجه ی آمریکایی سر و کار دارد.

-تفاوت های عمده:

در کنار نوع زبان انگلیسی که هریک از این آزمون ها به آن می پردازد، تقریبا همه ی سوالات آزمون تافل TOFEL چند گزینه ای هستند. در حالی که آیلتس  IELTS به شما انواع و اقسام سوالات مانند پاسخ کوتاه، پر کردن جای خالی و نوشتن مقالات کوتاه می دهد. آزمون آیلتس IELTS  از لحاظ زمانی به طور قابل ملاحظه ای کوتاه تر است و تقریبا 2 ساعت و 40 دقیقه به طول می انجامد، در حالی که این مقوله در آزمون تافل 4 ساعت است.

تنها یک نوع آزمون تافل  TOFELوجود دارد که آن هم کاملا به وسیله ی کامپیوتر انجام می شود، از طرف دیگر دو نوع آزمون آیلتس IELTS برگزار می شود که هر دو روی برگه انجام می شوند. دانش آموزانی که برای برنامه های مستلزم به انگلیسی حرف زدن پذیرش گرفته اند، باید امتحان آیلتس آکادمیک را بگذرانند. آزمون عمومی آیلتس برای مهاجرت و برخی از ملزومات کاری استفاده می شود. 

در مقاله ی بعد به تفصیل به بررسی ساختار تست های تافل و آیلتس می پردازیم و از درون، نگاهی خواهیم داشت.

 

هدف ما آموزش همراه با لذت شما زبان آموزان است.