استفاده حرفه ای از دیکشنری

اگر دقت کرده باشید و پست ها و استوری های ما را دنبال کرده باشید، می‌دانید که چند نکته اساسی و مهم وجود دارد که من روی آن ها تاکید زیادی دارم. بیایید یک بار دیگر این نکته ها را مرور کنیم.

۱_ حفظ معانی دلیل بر بلد بودن آن ها نیست. اگر این چنین فکر می‌کنید، باید بگویم در اشتباه هستید. شما در اصل فقط یک معنی را حفظ کرده اید اما یادگیری لایه های عمیق تری دارد که باید به آنها توجه کرد. اول از همه، یک کلمه به تنهایی معنایی ندارد و فقط در شرایطی معنا می‌گیرد که کنار دیگر لغات قرار داشته باشد. به این هم نشینی لغات،کالوکیشن گفته می‌شود.‌‌ برای مثال ما در کنار غذا از کلمه بیرون بر استفاده می‌کنیم، نه خارج بر. با این که این دو لغت از معانی یکسانی برخوردارند، غذابا بیرون بر کالوکیشن سازی می‌کند. پس لازمه هم نشین های لغات رو یادبگیرید.

۲_ اغلب کلمات بیش از یک معنی دارند. همانطور که می‌دانید، بعضی لغات( اکثر لغات) بیش از یک معنی دارند. اگر شما تنها یک معنی آن را حفظ کنید، در ترجمه متن ها و فهم جملات، دچاراشتباه و مشکل می‌شوید.

۳_ از حرف اضافه ها غافل نشوید. یادگیری لغات همراه با حرف اضافه ها بسیار مهم است. برای مثال ما در زبان فارسی، از ترکیب متفاوت با استفاده می‌کنیم اما همین ترکیب در زبانانگلیسی می شود، different from نه different with. پس لازم حرف اضافه مربوط به هر لغت را یاد بگیرید.

۴_ هر کلمه چه نقشی دارد؟ گاهی یک لغت، نقش های متفاوتی را در جمله ایفا می‌کند. پس لازم است نقش لغات را در جملات درک کنیم. برای مثال واژه water در نقش اسم، معنی آبمی‌گیرد اما در نقش فعل، معنی آب دادن می‌دهد. لازم است تمام این نکات را در ارتباط با لغات یاد بگیریم.

۵_ حواستان باشد از چه لغتی در چه زمانی استفاده می‌کنید. نکته بعدی حالت بیان لغات است. اینکه شما بدانید در جمله شما لغت به صورت formal باشد یا informal و یا چه نقشی باید به لغت ها بدهید، بسیار مهماست. اما سوال اصلی اینجاست. این همه داده و اطلاعات را از کجا به دست بیاوریم؟ بهترین راه استفاده از دیکشنری هایی مثل longman و merriam webster است. اگر هنوز هم راه های دریافت این اطلاعات را بلد نیستید، به شما پیشنهاد می‌کنم وبینار جمعه ما را از دست ندهید. در این وبینار قصدداریم تمام نکاتی که برای دریافت این اطلاعات نیاز دارید را به شما آموزش دهیم. مبلغ ثبت نام این وبینار ۲ ساعته، ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد اما برایتمامی زبان آموزان آفلاین ما با ۹۵ درصد تخفیف یعنی مبلغ ۱۰ هزار تومان ارائه می‌شود. این مبلغ تنها برای این منظور شده است که فقط افرادی که دریادگیری جدی هستند در آن شرکت کنند. همچنین پس از پایان وبینار، نسخه ضبط شده ی این جلسه به صورت کاملا رایگان روی پنل شخصی زبانآموزان گذاشته می‌شود. برای رزرو وبینار روز جمعه روی لینک زیر کلیک کنید.

https://evnd.co/xk8WG